BE2CAN STARTER NA ART FILM FESTU V KOŠICÍCH

BE2CAN STARTER NA ART FILM FESTU V KOŠICÍCH

Po osvědčené loňské spolupráci Film Europe Media Company a Art Film Festu v Košicích (letos 16. - 24. června 2017) se podruhé objeví na významném slovenském filmovém festivalu sekce Be2Can Starter. Ta nabídne pestrou kolekci devíti filmů ze tří nejprestižnějších filmových festivalů na světě. Festival zahájí snímek Na mléčné dráze nejznámějšího balkánského režiséra Emira Kusturici, který si zahrál po boku italské krásky Monicy Bellucci hlavní roli pohádkové romance. 
 
Premiérově uvidí diváci vítězný snímek Benátek 2016 filipínského režiséra Lava Diaze Ta, která odešla a Zlatým medvědem na Berlinale 2017 oceněný podmanivý příběh maďarské režisérky Ildikó Enyedi O těle a duši se slovensko-maďarskou herečkou Alexandrou Bordély v hlavní roli.
 
O těle a duši
 
Vůbec poprvé se představí film známého ruského tvůrce Andreje Zvjaginceva Nemilovaní, který získal Cenou poroty, i uznávaný dokumentarista a režisér Sergej Loznica s volnou adaptací povídky Dostojevského Krotká. Mezi dalšími tituly jsou i zahajovací film festivalu Cannes Ismaelovy přízraky režiséra Arnauda Desplechina s Marion Cotillard, Mathieu Amalricem a Charlotte Gainsbourg, argentinská tragikomedie Vážený občan, jejíž hlavní představitel si odnesl z loňských Benátek cenu za nejlepší mužský herecký výkon, nebo vizuálně podmanivý dokument o vzniku a vývoji vesmíru Cesta času filmového mága Terrence Malicka. Posledním titulem Be2Can Starteru je film chilského režiséra Sebastiana Lelia Fantastická žena oceněný na Berlinale 2017 za scénář.
 
Western
 
V Mezinárodní soutěži hraných filmů Art Film Festu se o ceny uchází hned dva tituly distribuční společnosti Film Europe. Prvním je bulharská tragikomedie Glory Petara Valčanova a Kristiny Grozevy, která získala ocenění na festivalu v Locarnu, tím druhým pak německo-bulharský snímek Western režisérky Valesky Grisebach uvedený s velkým ohlasem v sekci Un Certain Regard v Cannes 2017.
 

16. 06. 2017