Představujeme sekci Letní festivalové echo na LFŠ

Představujeme sekci Letní festivalové echo na LFŠ

Snímky Be2Can Distribution se premiérově představí na Letní filmové škole v Uherském Hradišti. Ve spolupráci s touto zavedenou filmovou přehlídkou letos vznikla sekce Letní festivalové echo, která si klade za cíl představit průřez dramaturgiemi nejvýznamnějších evropských festivalů. Návštěvníky LFŠ tak čeká pětice filmů, mezi nimiž nechybí ani držitel Zlatého lva z Benátek, filipínské drama Ta, která odešla a film oceněný Zlatým medvědem z Berlinale O těle a duši
 
V sekci se dále představí monumentální esej Terrence Malicka o vzniku života Cesta času, mistrovské civilní drama Valesky Grisebach Western a extravagantní metalový muzikál o malé Johance z Arku Janička. Všechny projekce budou mít zvláštní kurátorské úvody.
 
"Sekce Letní festivalové echo je logickým spojením akce, která je oslavou artového filmu, adistribučního labelu, pro nějž jsou festivalové filmy něco víc než jenom položka, kterou je třeba vypravit do kin. Letní filmová škola nám otevírá příležitost prezentovat snímky Be2Can Distribution s potřebným kontextem a odborným doprovodem. My "Filmovce" na oplátku nabízíme pestrý průřez dramaturgií Benátek, Berlína a Cannes, v němž by si svůj titul měl najít jak konzervativnější cinefil, tak milovník odpoutaných fantazií a radikálních přístupů," uvádí Vít Schmarc, ředitel české kinodistribuce Film Europe Media Company.
 
Umělecký ředitel Be2Can Distribution Aleš Stuchlý k sekci uveřejnil následující blog.
 
Vedle sekce Letní festivalové echo uvedeme na LFŠ v české premiéře drama Sergeje Loznici Krotká, které bude součástí režisérovy miniretrospektivy.

11. 07. 2017